Jane Austens klassiker Sense and Sensibility får nytt liv i denne nydelige, romantiske og fornøyelige filmatiseringen.
Historien følger søstrene Elinor og Marianne Dashwood, som må navigere kjærlighet, hjertesorg og familiens økonomiske utfordringer i vakre engelske omgivelser. Fans av Stolthet og fordom, Emma, Little Women og den elskede 1995-versjonen med Emma Thompson og Kate Winslet vil kjenne igjen mye av både stemningen og sjarmen.
I hovedrollene finner vi Daisy Edgar-Jones, kjent fra Kinoklubb-favoritten Der krepsene synger og serien Normal People, sammen med Esmé Creed-Miles som den impulsive Marianne. Outlander-stjernen Caitríona Balfe spiller moren til de tre døtrene, mens vår egen Herbert Nordrum (Verdens verste menneske) har fått den sentrale rollen som Colonel Brandon – den stille og mystiske gentlemannen som mange Austen-lesere har et spesielt forhold til.
Her får vi servert en frisk og følelsesnær tolkning av Austen, uten å gå på bekostning av det klassiske periodedramaet. Filmen er spilt inn blant herskapshus, bølgende landskap og storslåtte omgivelser i Storbritannia. Resultatet er ren komfortkino: vakre omgivelser, store følelser, søsterkjærlighet og romantikk som byr på en velfortjent virkelighetsflukt.
Ekstra bonus for alle som liker hunder: Filmskaperne har fylt filmen med alle salgs hunder. De har en birolle i nesten alle scener. I en historie hvor temaene er omsorg, lojalitet og følelser under overflaten, passer det ekstra godt.